Potulný dělník 2017 – Festival poesie

Datum akce: 
pátek, Říjen 20, 2017 - 17:00 - sobota, Říjen 21, 2017 - 23:45

PARADOX – divadelní studio, Křížová 20, Brno

Pátek od 17:00 hodin: Ivan Baborák • Ťovajz & spol. • Taťána Fialová • Vilma Galadriel • Tiché lodi • František Vrba • Tom Odpad • Postižená oblast • 000

Sobota od 17.00 hodin: Marek Lutka • Ylo – africký slon • Ivan Motýl • Jakub Chrobák • Petr Hruška • Jakub Čermák • Petr Král • Pavel Kolmačka • Veronika Schelleová • Marcel Kříž • Hokr

Vstupné: den 100 KČ, permanentka 150 KČ

S pomocí Boží a podporou přátel.

Zátiší na talíři – jajn feat. Kristiána Čuru

rozesmálo mě
cinkla lžíce
o plecháč
a rozezněla
spící hory
zvedla mlhy
chomáč
co právě jedla bedla
šla vyzvonit do nory
co nového noc
přinesla
vyhaslá telka
tesla
se v křovinách
nepovoleně leskla
cinkla hlava
o talíř
salome
obsedantně zní
smích
v nebesích
salome
sólo sálá sušice
salome
sofie
ema
tančí kolem krku
vše
co se nemá
je změna o sobě
plamenometů škála
skála sálá
oheň
sílí
sílí
šílí
světový požár
na talíři v hlavě

Metafyzický dopad

(Luboš Vlach feat. Milan Haußmann)

Ekfráze, tak to slyším poprvé – pořád se vynořují nové skutečnosti. Verbální reprezentace vizuální reprezentace … výtvarné dílo využívá jiné výrazové prostředky. Jenže podstatou vizuální reprezentace je projekce. Podle mě verbální reprezentace je přirozeným rozšířením vizuání reprezentace … Viz příklad křiťálové koule uprostřed rozeklaných hor. Jak daleko má od podstaty nedokážu určit.

 …stáli na dvoře a Vladimír opatrně odlupoval otískanou odmínku pozorně ji bral do prstů a pak na dlaň a tak tam stáli a dívali se na zeď. Za stěnou byl výkumný ústav a mosazná postel na maličkých kolečkách popojížděla ode zdi … tak tam oba stáli a dívali se na zeď nejmíň deset metrů dlouhou a šest metrů vysokou … a teď se utrhl zase kus omítky a padnul na starou kůlnu a zvedl se béžový mrak  … a Vladimír byl dojatý k slzám … Doktore ta stěna to je kinetická aktivní grafika … tou svou grafikou mám klíč k banalitám, kterým jen já můžu dát metafyzický dopad ….

† J. K.

Vážení přátelé,

dovoluji si Vám tímto sdělit, že pohřeb Jiřího Kuběny se uskuteční v úterý 15. srpna, v den slavnosti Nanebevzetí Panny Marie. Po vystavení ostatků ve 13  hodin v kapli bítovského hradu a následné Mši svaté se bude ve 14 hodin konat pohřeb do hrobu na starém bítovském hřbitově.

Za přátele a blízké,

Jaroslav Erik Frič

Povyk okolo levičácké holoty

V Karlruhe čeří stojaté vody bádenského kačáku Feine Sahne Fischfillet (nápis na rybí konzervě). Podle poslance Spolkového sněmu Inga Wellenreuthera kapela navádí mládež k násilí proti bezpečnostním složkám. Křesťanská demokracie požaduje zákaz veřejného vystupování.

o hlavy vám pendreky omlátí
vodní děla čistí ulice
policajtem nikdo být nemusí
a na šilcárnu je to
co by kamenem dohodil

Záchyt před smrtí

Co se nedá vymyslet, to se musí stát. No concept, just happening. Muž se před policisty oběsil na stromě. Za jeho jednání mu hrozí pokuta až 50 tisíc korun. Hradecká Mladá fronta píše: Dramatické chvíle se odehrály ve středu po osmé hodině večer v obci na Jičínsku. Došlo k drsné hádce mezi druhem a družkou, při níž muž rozbíjel různé předměty. Před policisty utekl na zahradu a schoval se do koruny stromu. Tam si připravil oprátku z vodítka pro psa a sprostě nadával: „Vy smetáci, darebáci, čuráci, vocasi, ušáci, kunděláci, buzeranti … Co sračky jste v piči? Poťe si pro mě. Nadělali jste si do kalhot … srágory. Mě nedostanete …“

Kainova kniha – Alexander Trocchi

Jako bych pozoroval robota v sobě, který mne oživuje vyčkává, směje se, gestikulujuje, když píši tento protokol, pozoruji se, když píši. Ustal jsem … na deset vteřin? pět … a robot píše dál, popisuje, odhaluje a jsme dva … jedna pokus se odvíjí a jiný se dívá, stvrzuje prohru. Dívá se do bezedné hlubiny v sobě ostražitě sleduje nespojitě blíží se nule , které vnímá se oddělilo od vědomého Já, ví jiný … kým je? Jak se má já ve třetí osobě? Identita jako cibule sukně svléká, jakakmile uteče kontemplaci v uličkách domnělého vědomí bloudí než ji dopadnou strážci pořádku.

Servis replik – jajn feat. Milan Haußmann

× × ×

mámivá média mezi čtyřma očima
vyvolají dojem že všechno nemůže být jinak
ale jak jinak by celek mohl být jinak
než bezprostředně – po eliminaci média?
sranda teprve začíná
protože fyzikální vesmír nepřipouští potraty

dezinformace se celku celkem nedotýká
je to zažívací porucha
polovina pólu
pravdy předtucha
modrý zmrtvýchvstání
uvidíme zda se pahýl zazelená
na stalinově soklu

události v povětří
nic dobrého nevěstí

Münchhausena živý sen o cestě do Sedmihradska...

[Tento textový útvar se vynořil v mysli Milana Haußmanna a Luboše Vlacha … patří do žánru tzv. fantastických cestopisů typu Cesty do středu země, Cyrano na měsíci, Gulliver na cestách … nebo co … báseň líčí cestu barona Prášila na česnekový festival v Transylvánii …]

× × ×

dober se všech dober
z mokrý čtvrti kamarádi
ve spíži dovádí
zbav se kauzálního hladu
dříve než ti přitíží

vyhlaď ho než se ti odlehčí
zkanalizuj kauzality abstraktu
skartace v zažívacím traktu

muži musí být pomo/ženo
ryzím ANO
slůvko NE
otočit ho na znak
zázrak

DNO #26

Anarchocore bez fanfár na pomezí lesa skládka … fantastická zoologie nebo typologie šílenství … ať si tomu každý říká jak chce, závadová mládež, šmíra, underground nebo  … Hnusák zahřímal to své: „Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické …“ Náletová dřevina se uchytila na nezpevněném podloží. Synkreze hereze, syntéza obrazu … šum … bzzzzzz. Závada není na vašem přijímači. Problém je ve vaší hlavě. Kde se odcitl obrazů tvůrce?

námesačný básnik vo fľaši,
za svetlo takí nevďační
stratenci, čo sa nenašli,
panelákoví pankáči,
po vytriezvení v podzemí
zhrození, že sme to my

notuje si Plastikovej Bastard. Proč my? Proč argumentum ad populum? Za oponou o správnosti rozhoduje rozvědka.

Syndikovat obsah

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Nejbližší akce