Ears & Wind Records

Aktualizovaný katalog vydavatelství najdete na
www.sopel.freemusic.cz/ewr

Pár slov k vydavatelství:

Ears & Wind Records funguje na ryze undergroundovém principu, nahrávky které vydáváme nejsou financovány z dotací, tituly na nichž se podílíme vznikají samizdatovými aktivitami. Zatímco jiní se tváří jako nezávislá, mnohdy dokonce undergroundová vydavatelsví, my jím skutečně jsme a termínu underground neužíváme jako obchodní značky, ale jako niterného, osobního náhledu na život. Přesto že tituly které vydáváme vznikají na koleně, jejich zpracování je na zcela profesionální úrovni od masteringu po zpracování obalu a množení nosičů. Spolupracujeme s najzásadnějším domácím undergroundovým labelem Klikotoč a rovněž s vydavatelstvími Šot a Anne a se studiem Chlív. Máme tak přístup do archivů sahajících až do počátku let sedmdesátých, stejně jako profesionální nahrávací studio pro tvůrce současné.
Lennoniáda 1985Naše tituly v běžných obchodech nekoupíte, desky tedy nejsou zohyzděny čárovými kódy a dostane-li se k vám střípek z naší produkce, získáte v něm cenný artefakt nedotčený komerčními nešvary. Domníváme se, že i v digitální době mají fyzické nosiče své místo a tituly vydávané na značce Ears and Wind Records jsou tedy vypilovány do posledního detailu, včetně vyčerpávajících bookletů.

První vydavatelský počin jsme učinili v roce 2002 a šlo tehdy o sampler k festivalu Krákor a právě tento festival dnes mimoděčně potulný je s vydavatelstvím Ears & Wind Records od nepaměti spjat. Hudebníci napříč žánry na tomto festivalu účinkují a mnohým z nich vyšla deska právě na naší značce.

Vydavatelská činnost Ears & Wind Records plynule navázala na tvůrčí linii započatou pod křídly Sopel tzv. productions, což byl původně spolek přátel pořádající koncerty, později až do samovolného vyhnití občanské sdružení. Od roku 2006 užíváme pro vydavatelství názvu současného. Volně přeloženo nemusí Ears & Wind znamenat pouze Uši a Vítr, ale rovněž v poli se klasy klátící. Název byl inspirován snem básníka Jaroslava Erika Friče, v němž se stal majitelem vydavatelství vinylových desek. Vydavatelství neslo název Ears & Wind Records - v poli klasy se klátící, což trefně vystihuje pozici vydavatelství, vydavatelů i vydávaných...
Od počátku vydavatelské činnosti se zabýváme výhradně nekomerční kulturou a mapujeme hudbu mimo prkna co znamenají svět. Vydali jsme řadu samplerů, živých i studiových záznamů z nichž většina je ke slyšení rovněž v éteru štvavé vysílačky rádia Dráťák. Dají-li bohové, mnoho jich ještě spatří světlo tohoto světa.

-fido-

Kontakt
sopel[helix]email.cz
Pište, máte-li zájem o distribuci značky EWR
Pište, pokud máte zájem o objednání konkrétního titulu.

Kalendář akcí

M T W T F S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31