Zpět do undergroundu? – Homér

Zřejmě ano, nic jiného totiž nonkonformním kapelám regionálního formátu nezbývá. Možnost hraní ve větších městech je v poslední době prakticky nulová (když pominu stálice jako DO 307, MCH Band, Psí vojáci, Garáž plus různé revivaly), rockové kluby pak zabrali různí alternativně se tvářící novátoři hrající ovšem bohapustý popík. Ano, všechny tyto odnože metalu, hardcoru, neopunku, keltských či jiných etnik jsou až na malé výjimky obyčejnej našminkovanej popík. Přes všechny úletové názvy, názory nebo kecy pro hudební časopisy. Natočí se cédéčko, texty jsou pro větší srozumitelnost přeloženy do angličtiny a zas je jedna rádoby progresivní kapela vymazána. Zbudou jen bezduché kecy lídra o tom, že my chceme hrát hudbu pro lidi. Tzn. hrát cokoli, dělat kšefty, posléze ústupky, ale to už tady – krucinál – jednou bylo. Co na tom, že dnes se nedělaj ústupky totalitnímu režimu prezentovanému estébáky, ale hudebním vydavatelstvím s vychcanými manažery? Pakáž je to stejná.

A co ti ostatní? Ti, kteří zatím neustoupili? Maj to stejný jako za totáče, jen strašidlo kriminálu snad už nehrozí, ale možnosti hraní jsou stejně mizivé. Sály v zapadlých dírách (když obecní úřad povolí), soukromé akce nebo mini fesťáčky. Hraní pro pár kámošů za pár piv. Ne, že by mi to tolik vadilo, ale pokud schází možnost konfrontace na širší bázi, mám o budoucnost českýho bigbítu dost velký obavy. Stále stejný ksichty se okoukaj, zvlášt když kolovrátkový slátaniny vyřváváj na každým rohu.

Z jakých důvodů skupina Idiot Crusoe nehraje už léta v Brně mi není jasný. Tráva se přeci kouří všude, -náctiletí fanoušci dnes frčících kapel nadělaj větší bordel než naši androši (nevlastní spreje, nedemolujou autobusový zastávky, nebijou Romy atd.) a neberte to prosím jako namyšlenost, ale průměrnéj sál jsme schopni naplnit. A navíc – my i ostatní chudí příbuzní – jame docela levní. Tak proč tedy? Už chápu, vlezlej všudypřítomnéj strach z neznámého, neoťukaného médii, jenž se bohužel stal stigmatem téhle republiky. Takže, Magore, zase budem chodit na hory? Já už ne, jsem mrzák, Škoda.

3.2. 2001

Poznámka autora: Devátého února jsme měli hrát v Rajhradu, cca 10 km od Brna. Koncert zrušen.

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Nejbližší akce