UŠI & VÍTR 338

Klub BORO, Křenová 75, Brno

Večer nakladatelství Mezera
René Vaněk – autorské čtení z nové knihy „Soma secundarium“
Richard Marks – autorské čtení z knihy „Lovci diamantových stínů“
Ladislav Zedník – autorské čtení
Hrách na zeď – noční nevyvážené hovory J.E.F. s hosty – pro rádio Dráťák – na téma „Literatura v klubech, v kavárnách, v knihovnách, v tichu, autorská čtení a jiná prezentace“ - hosty budou autoři večera
Perfero Solaris – brněnská kapela obstará hudební doprovod večera

Vstupné 50,- Kč

S podporou přátel, MK ČR a statutárního města Brna

Soma secundarium – Barvitě fantazijní epizodický román Soma secundarium je po úspěšném debutu Nezahrada další knihou avantgardního českého autora. V této knize se s hlavním hrdinou Kocourkem podíváme do zdánlivě postapokalyptického světa snů a nočních můr, kde bizarnost přestává být deviací a stává se normou, ve které je člověk nucen žít. Tento román s prvky magického realismu je na české literární scéně naprosto ojedinělý a nenechá chladného ani náročného čtenáře.

Lovci diamantových stínů – Christo McKenzie se musí vyrovnat nejen s náhlou smrtí svého otce, ale i s tím, že ho celý svůj velmi pohodlně zařízený život měl za někoho úplně jiného. Americký advokát newyorských bossů léta obhospodařoval na jiném kontinentu utajený zdroj obživy, což jeho syn na vlastní kůži a za drsných podmínek zjiššuje v nevyzpytatelné africké stepi a městech východního pobřeží černého kontinentu. Na vyprahlých afrických planinách platí jasný zákon - slabší vždycky, dřív anebo později, zemře. Christo brzy pochopí, že tento zákon platí pro všechny. Autor knihy Richard Marks (1969) nám představuje román protkaný autentickými zážitky, které načerpal účastí a pořádáním afrických safari pro českou i zahraniční klientelu od roku 1993. Sám autor se ve svém životě, stejně jako hrdina naší knihy, přiblížil několikrát smrti díky prodělané malárii. Účastnil se mimo jiné i dohledávání ztracených členů expedice „Živá Afrika“, kteří nepřežili přelet Kilimandžára s motorovým rogalem. Scény lovů popsané v naší knize jsou naprosto autentické. Pojďte se s námi ponořit do rozpálené africké stepi, kde i přes vysokou teplotu tamního ovzduší ucítíte mráz, který Vám bude běhat po těle.

Relevantní odkazy:
http://www.boro-klub.cz
http://www.radiodratak.cz/
http://www.mezera.org/infusions/twb_shopping_cart/
http://bandzone.cz/perferosolaris

Nahrávky účinkujících k mání na:
http://www.drevenacikada.cz

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Nejbližší akce