NOVINY UŠI A VÍTR OPĚT NA SCÉNĚ

Zářijovým číslem bylo obnoveno vydávání papírových novin Uši a Vítr, rozšířených nově na dvanáct stran. Noviny budou distribuovány v síti dobrých podniků (hospody, kluby, knihkupectví...), zatím především v Brně, kde budou k mání bez poplatku. Aktuální číslo bude tak jako doposud, baleno ke každé objednávce na www.drevenacikada.cz. Seznam míst, kde noviny seženete zveřejníme a budeme aktualizovat.

Aktuální číslo:
Rozhovor:  Moje cesta je jasná – Vladimír Drápal, přáteli zvaný Lábus, jeden z nejmladších chartistů a duchovně nejmladších pamětníků, organizátor neobyčejných akcí kulturního okraje, ve svých Guerilla Records neochvějný vydavatel.
Dílna:  Ani Tarantino, ani Bukowski aneb Světočára lůzrů –  Pro uvedení díla Martina Jabůrka „Poslední guru – syn pekla“ jsme si dovolili využít, se svolením autorovým, velmi osobní a chápající, ač „akademicky kritický“ posudek z pera jeho ofi  ciálního oponenta (Jiří Ptáček)
Sépiovou kostí: Luboš Vlach (1958) – sám sebe stylizuje do více poloh, jež různě verbálně opentluje a které nejspíš ani nejsou mystifikacemi. Z nich převažuje rituální vyznávání česneku. Jinak básník, milovník hudby a její vydavatel.
Fotoreport z Krákoru 2010 –Vladimír Sabó
Spodní proudy živé i mrtvé – seriál zpracoval jeden z nejvěrohodnějších pamětníků i  účastníků konstituujících kulturních snah, obecně zvaných „underground“, aktivista, archivář a publicista František Stárek vulgo Čuňas.

A další rubriky:
O dílech a lidech, Vybráno cestou, Volná plocha – o kapele Pařez z pera Milana Holečka, Napříč – glosy – poznámky, Lapač snů, Dřevěná cikáda, Program Potulné akademie...

Noviny 2010/09 v PDF ke stažení

Noviny 2010/10 v PDF ke stažení

Noviny 2010/11 v PDF ke stažení

Uši a Vítr - Noviny Potulné akademie, Vydává Christiania o.p.s. v nakladatelství Vetus Via, s podporou Sopel tzv. productions.

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Nejbližší akce