Luboš Vlach – Knoblauch galimathias

aneb (ne/jak) filos/fakovat česnekovou pa/lící

Furzkraut. Knoblich. Knöfel. Knobel … Pěkně syrový. Denně! To už věděl Kmotříček a proto ho pěstoval a jedl ve velkém. Fakoval Kmotřičku Smrt a pakli neumřel, tak ji tam za sedmero horami a moři fakuje odednes do pop pozítří (protože není včerejší) … on/tos partyzán urostlý. Česnek je dobrej na chuť i referát. „Česnek je dobrej na péro, pěkně po něm stojí …“ – sousto pro bulvár česnekový, čínské opiové války česnekové, ruský sex česnekový, tenze v Evropské unii česnekové – atd. To už za něco stojí! Ať to stojí co to stojí …

Za sedmero Sibiři,
za sedmero HOŘI,
hoře v česnekovém království nebeském shoří …

V dávce menší než velké je česnek podporou, ve větší způsobuje obtíže, zejména sociální, ač nelze pro to udati rozumné příčiny. Není pochybnosti, že dříve či později zvítězí opět „věc“ jednoduchá, přirozená … pořádná, do/dávka česneku a nebude nám do breku.

„Nadšení z vůně česneku roste.“
(Dr. Oetker)

Na jednom konci lodyhy je okolík obsahující pacibulky. Z opačného konce podzemní hlíza, pancéřová pěst mystiky. To není žádná pá/věda, to je kouzelná střela fantastického účinku. Národové někteří, např. Vlachové, Číňané, Židé a Egypťané požívají mnoho česneku, což je leckdy příčinou lokálních konfliktů. Proto při užívání jeho potřebí je značné odvahy a opatrnosti. Rodinné a statutární pozice jsou brány na paškál při zvažování stanovisek vůči česneku. Přesto jsou mnozí značně uvolnění a šťastní i se svým sirovodíkovým „zápachem“.

sex_cesnek „Česnek ničím nenahradíš!“, je dobrý do všeho a na všechno, zejména pokud je ti nanic … česnek je in, zejména když jsi hin!  … proveď automedikaci bulvou k tomu určenou … Kouzelná však tato střela má nevypočitatelné následky, viz zpráva ČTK o šokující aféře japonské fotbalové hvězdy Kazuki Yamaha, který sváděl několikaměsíční právní boj proti své diskvalifikaci za doping česnekem. Justiční spor sice vyhrál, ale stálo ho to sto tisíc dolarů, které zacvakal svému právnickému týmu, ( …sporu zmar a fotbalu zášť …) Sedmadvacetiletý hráč týmu Kawasaki Frontale uspěl s odvoláním proti suspendaci na šest zápasů u mezinárodní sportovní arbitráže CAS v Lausanne, která posléze vynesla verdikt o zrušení jeho trestu. Yamahův distanc mezitím dávno vypršel, sám hráč se netajil tím, že mu jde především o princip a precedens. sex_cesnek Trest dostal kvůli tomu, že „při léčbě chřipky užil česnek nitrožilně, což je v rozporu s pravidly japonské ligy“. Představitelé CAS nicméně ve zdůvodnění uvedli, že injekce byla podle stávajících antidopingových pravidel legitimním způsobem léčby. Tento případ není ojedinělý. Rovněž basketbalová superhvězda americké ligy Manny Ramírez se v souvislosti s česnekem dostal do podezření z nedovoleného dopingu (viz Steroid Nation: NFL players caught in diuretic ‚scandal‘ bring), protože, jak známo, česnek je nejen diuretikem, antibiotikem, antialergikem, ale rovněž anabolikem. Přes zjevně zdramatizovaný náDECH těchto zpráv je patrné, že se česnek vy/ dává z periferie přímo do mocenských center, jak se ostatně na štěpný materiál sluší.

Nejpikantnější česnekové AFÉRY se vaří, jak jinak, v Hollywoodu … šušká si o tom celá obora – wonder drug má jméno STARCAPS. Jde o přírodní potravní doplněk, tajemnou směs česneku a papáji (enzym papain); řada zazobanců ze svatého lesejka neváhá utrácet astronomické částky za tento prostinký preparát; což samozřejmě vyvolává nerudnou reakci úřadu pro schvalování potravin a léčiv (FDA). Aniž by byla brána v úvahu presumpce neviny, česnek je opět veřejný nepřítel, tím spíš, že „aféra STARCAPS“ za/sáhla nejen celebrity herecké; dokonce i „miláčci lidu“ a „noví svatí“ Jamar Nesbit a Duece McAllister, ikony týmu New Orleans Saints (americký fotbal) se dostali do problémů, neboť STARCAPSEM údajně kryli (maskovali) užívání steroidů … нуж что?

(Však i Indiana Jones si narazil nos v kolizi s česnekem … slavnej Spielberg, jo jo, dostal kopačky od česnekové agentky Valerie Bertinelli s kterou měl snahu tokat, jeho multimiliony mu byly prd platné, když dal šťabajzně nůž na krk „buď já anebo česnek“ kráska dala přednost česneku a vztah se rozpadl. – „Batman i se Supermanem se můžou schovat, o česnek se nemíním handrkovat“ řekla hollywoodskému velmistru a nazdar! – что с тобой?!)

Pořad skandální. Obřad … Česnek je skandální pořád … Sousto pro bulvár … Bleskovka česneková. Kdo (a kam) se před ni schová? Kvinde! („Jsem jinde!“) Vzhledem k tomu, že tělo je vzhledem; ano vzhledem, hledisko je česneku tělem. Krajináři (vzhledem k tomu) používají česnekový olej jako účinný pesticid …

„Nepříjemnou pachuť v ústech odstraníte … česnekem!“

Apotropaická (ochranná) dispozice česneku je „všudynepřítomně“ aktuální. Neprůstřelná vesta z česnekových vláken je senzační analogií ochrany symbolické s reálnou. Senzace! Česnek na podnos, chodidlo i čelo! Umři si nos. Sen ZA ční!!! Zas ční! Aromidy, polymery, kevlar, česnek …

„Spotřeba česneku zaznamenává strmý růst. Náhle je všude. Je zcela jasné, že se něco vzrušujícího děje. Otázkou zůstává co. Ale je to velký krok … Česnek je kečupem intelektuálů.“
(John Milner, prezident Americké společnosti pro nutriční vědy a jeden z prvních výzkumníků česneku jako inhibitoru rakoviny)

Česnek má totiž poslání + veledůležité (zdánlivě okrajové) významy průmyslové. Stroužky česneku v destilované vodě izolují oleje obsahující sloučeniny k vytváření olefinů. Tyto složité molekuly jsou používány ve sklářském průmyslu jako izolace a pojivo neobyčejně odolného těsnění při extrémních tlacích maziva v raketových pohonných hmotách. Polyolefin, o něco složitější forma této látky, se používá při vulkanizaci gumy, na výrobu vysoce kvalitní pryže. Česnek má strategickou úlohu, které málokdo rozumí, protože (ajo!) je „španělská vesnice“ (Španělé nazývají česnek „bílým zlatem“).

Česnek je „do slova i písmene“ teorií všeho, není oblasti kterou by nepronikl. Česnek v nákladovém prostoru lodi Kryštofa Kolumba se podílel na objevu Ameriky; neméně významnou roli tajné spojky objevitelů sehrává i v dnešním kosmickém výzkumu. Od česneku se čekají zázraky, i zavilým skeptikům vytírá zraky. Je to zkrátka bohatýr. (Například ve středověkém přesvědčení nazývaném „doktrina signatur“ česnek figuroval coby zázračný prostředek proti plešatění. V téže době byl česnek považován za natolik cenný, že např. na Sibiři bylo zvláštním výnosem povoleno hrazení daní místních obyvatel česnekem jako platidlem. Průměrná roční daň tříčlenné rodiny činila 30 palic česneku. Tato praxe pokračovala až do poloviny 18. století.)

Nic platno, česnek stojí za to, stačí p/r/ohlédnout a pochopíš záhy, že jde o „věc“ naprosto neobyčejnou …

„He may forget your name. But he‘ll know you‘ve been there.“ –
reklama na (česnekovou) voňavku

Pochopitelně! Ale já to vím v jeho jméně. Komprimace surového česneka vždy dělala … lalala … dělat bude … DIVY (kdo se tomu nediví, ten není filosofem)!

cesnek_vudce

Jsi–li v loji a přesto toužíš býti terminátorem, či alespoň senátorem, je zde příklad hodný následování, příkladně bulvární manuál, (Часнок искусство/TIMES): dvaačtyřicetiletý malíř Momir Zmiric, z chorvatského přístavu Split, měl krutý problém; vzhledem ke své tělesné stopětašedesátikilové hmotnosti mu činilo sotva překonatelnou potíž ujít dva metry, zkrátka byl v loji, lékaři – po pětadvaceti letech terapeutické péče o Zmirice – jen bezmocně lomili rukama, když tu Momira zasáhl paprsek ducha svatého a řekl si – „dietologických canců rádobymedicinských už bylo dost, už si nedám“; Momir se totiž rozhodl pro vlastní dietu (na bázi mrkev – cibule – česnek) a odmítl další konzultace s lékařem. Během pouhých šesti měsíců shodil třiasedmdesát kilo, začal chodit, plavat a radovat se … (“Lidé mi říkají, že patřím do Guinessovy knihy rekordů. Nevím, zda někdo jiný ztratil 73 kg za půl roku. Ale já chci víc. Teď už nemám potřebu nosit 6XL T–shirts, pouze XL T–shirts, chci, aby mé tělo vypadalo jako tělo Arnolda Schwarzeneggera v jeho nejlepších dnech. Věřte, že za rok nebo tak, budu vypadat jako Schwarzenegger. Mým hlavním cílem je však pomoci ostatním lidem, kteří trpí nadváhou a těch je mnoho. Chci jim pomoci. Můj krevní tlak byl 200. Byl jsem již jen krůček od smrti. No, teď mám tlak 120. Zachránila mě ta česneková dieta …“ podotýká Zmiric.)

ČESNEK JE SEN
SEM S ČESNEKEM!!!
ČESNEKOVÉ DOUPĚ – POUPĚ
STRUK INSTRUKCE
VEMENO JMÉNA
VEZMI HO ZA SLOVO
PAX A PUSSY
NĚKDO DĚLAT MUSÍ
STVOL ZVOL
ZMILUJ TU BYLINU
KISSIS GARLIC!
K LEHU I LETU
ČESNEK NEJLEPŠÍ JE
ZE VŠECH NUTRIENTŮ
DŽEZNEK DNES
VEZMI A JAZZ

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31