Hmatatelná skutečnost

 

Mrtvá rozjetá krysa leží na chodníku před samoobsluhou. Kolemjdoucí se jí vyhýbají. Na vyhřezlé vnitřnosti sedají mouchy. Mouchy předsudky nemají. Špinavci posedávají před vchodem, popíjejí lahvové a s pobaveným nadhledem vše sledují. V blízkém parku labuť tahá v prachu křídlo. Lidé plni soucitu se jí vyhýbají … bílé peří zaschlou krví slepené … nedokáží pomoci.

 
 

Lhostejnost nebo zhnusení: „Ti říkám, Karle, napij se … a všechno bude v pohodě.“ Nemusím spěchat … je večer … sedám si v parku na lavičku a zapaluji cigaretu. Tři mladíci zapíjejí vodku džusem … chvění cigaretového kouře … a z dlouhé chvíle hažou po labuti kamení. Lidé jsou zlí … ty který jsi bez hříchu hoď první kamenem. Cigareta dohořela … odhodil jsem nedopalek do štěrku pod lavičku a šlápl na něj.

Cesta parkem … stmívá se a siluety se ve stínu ztrácí. Malý chlapec se naklání nad hladinou jezírka a krmí rukou labuť.Matka s fotoaparátem, se nedokáže rozhodnout, má li chlapci zakázat krmení … nebezpečně se naklání … nebo tento okamžik zachytit fotoaparátem … tento večer … to stěstí ve tváři … a labutí šíji.

Taky si často nevím rady. Ve sklepě na kola v domě, kde bydlím, jsem potkal sousedku. Neznámou sousedku … a podržel jí dveře. Poděkovala, taky mě pozvala na jakýsi společenský večer. Vlastně jsem se do podobné situace dostal poprvé. O nic nejde. Neznám ji … jak jí zdělit pozitivní zápor … tak jsem se usmál, poděkoval a jel na nákup.

 

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Nejbližší akce