FESTIVAL KRÁKOR

Ostopovice u Brna v troskách Hitlerovy dálnice (jako vloni)

LOVEGASM
BARBAR PUNK
LEŽERNĚ A VLEŽE
METALURG
ZNOUZECTNOST
URAGGAN ANDREW AND THE REGGAE ORTHODOX
JINDRA HOLUBEC
MONGOLOVY MĚSTSKÉ SADY

DIVADLO TRIARIUS
MELUZÍNA
RADEK DYMA
ŽEN
CIRKUS CERMAQUE
SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE
ST BAND
ČOČKA
HADRY Z TĚLA
NARAJAMA
JSEM POZNAL
BBP
CHÓR VÁŽSKYCH MUZIKANTOV
VÍTRHOLC
TYP SKRŠÍN

Vstupné 200,-

plakat
 

ZNOUZECTNOST
Legendární plzeňská kapela se zrodila v osmdesátých létech z kapel Zastávka Mileč a Kuličkové ložisko. Bývají škatulkováni jako kapela punková, však „Rock and roll je jen tehdy pořádnou muzikou ve všech svejch odrůdách, když za ní stojí rebel.“

JÁ JSEM POZNAL
Dnes nejzásadnější brněnská kapela pracující s texty dvou brněnských undergroundových básníků: Homéra a Ohniska. Texty znamenité, muzika dostatečně tvrdá a patřičný pódiový tyjátr se postarají o jedinečný zážitek.

NARAJAMA
Návrat alternativního zjevení let devadesátých. Prvky rocku, alternativy, moravského folklóru, jazzu... Kapela která přežila svůj vlastní revival!

MELUZÍNA
Ethno punk z Valašského Meziříčí. Big-beatové lidovky, nekonečně se valící energie.

URAGGAN ANDREW AND THE REGGAE ORTHODOX
Potkal jsem holku co měla velkýho dredatýho, huňatýho psa a ona povídá "je převtělení Boba Marleyho - má dredy, je černej a nemaká"... Houpavé rytmy, pomezí roots reggae a dubu, jasné názory, pohoda i dráždivé protestsongy. Špička domácí reggae scény!

HADRY Z TĚLA
Folk-punková kapela z Janova s prvky "cross-ovaru" si kdysi říkali, nezvyklé nástroje, vlivy irské hudby, jazzu, ethna, alternativy... Velice originální.

RADEK DYMA
Básník, obuvník, montér LCD panelů, výpitek, tvůrce kamenných zahrad, povídkář a nyní dokonce hudebník! Zhudebňuje své texty od protest-songů po jemné verše.

VÍTRHOLC
Sdružení umělců původně kolem stejnojmenného almanachu. Netradiční spojení hudby, mluveného slova a výtvarného projevu, tedy melodrama, vedlo aktivní členy k prolínání se všemi novými hudebními směry.

BBP
Podzemní soubor, jehož nejstarší kořeny sahají až do roku 1982. Podivná kapela, kolem níž vzniklo celé společenství RAT a kterou za téměř 25 let její existence prošlo už kolem čtyřiiceti členů. Hudebně BBP navazují na 70-sátá léta čs. undergroundu.

CHÓR VÁŽSKYCH MUZIKANTOV
Jednoznačně nejlepší slovenská undergroundová kapela. Temné bigbítové období osmdesátých let, občasné výlety směrem k punku a experimentu v pozdějším období a pokorný návrat do kalných vod spodních proudů.

STBEND
Kapela složená z nejvybranějších strážnických muzikantů kteří na sebe zbyli. Maskováni za příslušníky Veřejné bezpečnosti drtí světová pódia.

METALURG
Hard & heavy s občasným lehkým bluesrockovým nebo tradičně rock'n'rollovým nádechem. Vedle očekávaně tvrdých a řízných pasáží čekejte úseky téměř psychedelické.

JINDRA HOLUBEC
Power-folk-punk-jazz z Bruntálu. Avantgardní absurd-power bratrů Jindry a Michala – dua nesoucího jméno prvního z nich. Dobré texty protkané humorem.

LEŽERNĚ A VLEŽE
Protřelá partička čtyřicátníků z Valašska má elánu na rozdávání a ještě se u toho sama výborně baví. Nadhled, pohoda, švih a hlavně sranda.

ŽEN
Ex „V obležení žen“. Původně duo, nyní okleštěné na samotnu kostru. „Dva muzikanti na kapelu to je až moc“. Mišel z Žen, akustická a elektrická kytara, zpěv, snové nálady …

BARBAR PUNK
„My jsme barbaři, máme rádi holky , medovinu a hudbu.“ Co k tomu dodat? Snad jen že jeden z hudebníků zazářil v jednom nejmenovaném soutěžním pořadu jedné domácí komerční televize.

LOVEGASM
Brněnská kapela s upřímností a zatraceností grunge a zmateností post-punku, jenž se zmítá v nekonečné temnotě a bezvýznamnosti generace jednadvacátého století.

CIRKUS CERMAQUE
Proměnlivé hudební uskupení kolem básníka a písničkáře Jakuba Čermáka. „Cirkus Cermaque je pořád živý tvar, kolem kterého se točí spousta vystupujících i nevystupujících, účinkujících.“ Říká o svém projektu Jakub.

TYP SKRŠÍN
Archeologicko-religionistické ohledávání spodních okrajů hudby. Ulítlé texty, šílené kostýmy, poetičnost v industriálním světě, melodie v undergroundu. Johanku z Arku nahradila herečka z Deutsche fekal porna, Židovi nasadili parohy. Ohňostroj čtrnáctého Krákoru.

NEVIDÍM
Soubor poprvé nevystoupil již na Woodstocku 1969, bývá přirovnáván k Aktuálu, ranným DG307 či určitým fázím Plastic People. Nevidim se však narozdíl od Plastic People vydali přesně opačným směrem. Bez ústupků, bez jediného pokusu něco na svých postojích měnit, stále v undergroundu.

SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE
Kapela, která je právem řazena k tomu nejpoctivějšímu co nabízí česká undergroundová scéna neodmyslitelně patří k festivalu Krákor takřka od jeho počátků. V zastydlém undergoundu novátoři, jinak staromódní, vždy trochu jiní a pokaždé originální.

ČOČKA
Matka rodu se svoji družinou z naramských bájí a pověstí. Kapela proměnlivá, střídá muzikanty jako na běžící pásu, ale stále stejné zůstává ryzí jádro a dřevní zvuk tohoto neopakovatelného souboru.

1FPC Brno
Výstava fotografií – undergroundové dění, blázinec a další témata hledáčkem báječných mužů za fotografickými aparáty … Vladimír "Havran" Smýkal, Víťa Krejčí, Michal Král, Petr Lasák, Lukáš Smýkal, Emir Chali …

DIVADLO TRIARIUS
Josef Jan Kopecký & Lucie Hašková – autorské představení ve vlastní režii – Životy.


Relevantní odkazy:
info: www.festivalkrakor.cz
poslech: www.dratak.cz
distro: www.drevenacikada.cz
 

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Nejbližší akce