D N O #24

POZADÍ SPODNÍCH PROUDŮ

Oslňte všechny bezchybným pozadím, radí server Novinky.cz 25.2. 2016: Chcete si na sebe vzít džíny a mít doopravdy dobrý pocit, že v nich nemáte plochý zadek, ba co víc, že je v nich dokonalý? Toto přání už nemusí být jen snem.

Každý obraz má své pozadí, což je právě ta prdel (poslední slovo nepovažuj za koprolálii, nýbrž za předěl rámce, za za oddělující ohraničení.) Pozadí vpřed! Už nemusíte slavným ženám závidět krásný zadeček, nyní ho můžete mít také, a to jen díky tomu, že se mu budete věnovat pár minut denně. Dejte svým hýžďovým svalům skvělý tvar pomocí několika účinných cviků … pokračuje průjem na uvedeném (mediálním) kanále i nadále a  – škoda slov, blababylónské blábolení překračuje při/jatelnou míru a stává se přeběhlíkem její hranice. No nic, je to běhna, ale konec pozadí je něco …

… něco konečně kontraevolučního nekonečně, termovize v obraze: informace je i v singuláru pomnožná nemožně, vize je vždy improvizací – improvizí, riskantní plavbou přes podvody předsudku na druhý břeh sebe, kterým je ten druhý bližní k němuž jako část k celku, skrze dialog k epilogu, tj. skrznaskz k sobě jako o/sobě.

Pojem pojímá, ale i pojí, jak okřídlenci v roji in/formace, která je deformací hranice, narušitelem hranic tzv. významu. To, co tato spojnice sděluje, je hranicí, která, jak známo sdílí tím že dělí, rozděluje, žádá, radí, informuje. Poznání je nejen hádankou, ale i hádkou a pohádkou, cool stimul jedniček a nul, mor, horor, mortis rigor. Člověk z prachu, z čeho prach? Imitatio Christi anarchisti jako ono Jedno, které je ve všem, a nespočetnými způsoby se sděluje, tak též musí být totéž Jedno bezpočtem cest a způsobů přiměřené každé věci hledáno a nesčetnými obřady ctěno a kultivováno (= zušlechťováno, pěstováno.)

 

D N O #24 [léto 2016]

Obsah:

jajn: Česnek merologický
Káťa Brekekex: Dobr'd'růžová
Katka Pazourková: Ze srdce, duše a nebe
Rena Tomai: Pokrm duše Salvatora
Marie Čmelíková: Kalhotky v ZOO
Marie Čmelíková: Sněhurka pupkáčů
Sun Ra: Buď tma!
Stylus: Stupnice ženských rachotilů
???: CD příloha
Radomil Matzner: Zbytky kytek
Samuel Kovalčík: Vyšlo slnko a hrialo
Miroslav Jilemnický: Povídky
Kybermodulanti: Poetická pitva formou rozhovoru
Emil Cioran: Štvrtenie
Uri Dacques: Zatroubím na klavír
Marek Sobola: Posttraumata kobyly K.

Kalendář akcí

M T W T F S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31