Poplach

Datum akce: 
sobota, Prosinec 13, 2014 - 18:00 - neděle, Prosinec 14, 2014 - 05:00

Bar CHICAGO 30, tržnice Malá Amerika u Hlavního vlakového nádraží

Hladový kurvy • Napůl vylízaný pekáček • Sdílený špekáček • Poblitá matrace

Vstup 13 KČ.

Koncepčně vyladěný večer o několika dějstvích.

Dean Reed byl již čtyři dny mrtev, když ho 12. června 1986 nalezli. Potápěči vylovili jeho mrtvé tělo z Zeuthenskeho jezera jižně od Berlína, asi tři kilometry od jeho domu. Jak vypověděli očití svědci, měl, když ho objevili v jeho autě na dně jezera, kolem krku provaz. Spáchal sebevraždu? Bylo to nesťastná náhoda, když Reed, omámený drogami, sjel nechtěně do jezera? Nebo je pravdivá třetí verze, že Dean Reed byl zavražděn Statní bezpečností bývalé NDR?

Ač nekompromisní proti reakcionalismu všeho druhu, netajil se nikdy svou vřelou láskou k životu.

Jsem jako každý člověk. K mému životu patří samozřejmě i láska a romantika. Jsem si jist, že v dnešních podmínkách je také politika cástí naší existence. Jenže, kdo zapomíná na takové věci, jako je láska, tomu nikdy nemůžeš věřit jeho politický názor.

Dean Reed cestoval s kytarou přes rameno celých pětadvacet let, od roku 1961 do 1986. Vystupoval ve 32 zemích, jeho desky patřily mezi ty nejprodávanější od Bulharska po Berlín. Rusové mu udělili cenu Lenina, byl přece jejich Američan. Soudruh rock’n’roll není jen příběh Deana Reeda o tom, jak se z malé hollywoodské hvězdičky stal kovboj studené války, ale také záznamem cesty Reggie Nadelsonové z Denveru do Berlína a z Havaje do Moskvy. Během jejího putování padla berlínská zeď a Dean Reed se stal záhadnou postavou, jejíž život představoval neopakovatelný příběh ze světa studené války. Setkání s lidmi, kteří se objevili v Reedově životě, ji zavedla do zpustlého, někdy pohnutého, jindy absurdního prostředí sexu, politiky a rokenrolu?… (úryvek z anotace k titulu: Sodruh Rock’n’Roll. Dean Reed. Příběn Američana, který přinesl komunistům Rock’n’Roll.

JE TO SKANDÁLNÍ!?! BIJME NA POPLACH!?!

Během přípravné akce bylo určeno datum na šábes 13-tého, nebylo zavražděno jediné zvíře, bylo posráno jedno okno od holubů (zevnitř), byl vypit les piv a vylepeno třináct plakátů. Kultura si žádá oběti a králík o život teprve přijde. Vstupné bylo určeno na třináct korun.

MÁTE PŘECE RÁDI ŠPEKÁČKY?

Relevantní odkazy:
http:///www.chicagobar.nv/
http://www.spodniproudy.cz/
http://www.radiodratak.cz/

Nahrávky účinkujících nejsou nikde k mání …

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Nejbližší akce