LES 2016 – Krákor retrospektiva

Datum akce: 
sobota, Listopad 12, 2016 - 18:00 - 23:45

PARADOX – divadelní studio, Křížová 20, Brno

Spytihněv • Balet Československého rozhlasu •+ + + • Kolben/kavlík • Balzamina

Vstupné: 100 KČ

S pomocí Boží a podporou přátel.

Opět si v prašivém podzimu připomeneme vyschlý meze na prosluněném Krákoru. Divadelní studio Paradox v Brně se zahalí dýmem tabáku a velevážený návštěvník bude udiven kolik forem a rozličných hudebních stylů může skrývat přílepka underground či alternativa. Blbouni staří i blbouni mladí způsobí takovej kravál, před kterým by přehrávková komise nejspíš sundala kalhoty a prchla do šumavských hvozdů. Krákor retrospektiva = Krákor perspektiva; t.j. kravál jedna báseň! A k tomu křty novýh desek. Premiérové uvedení limitovaného počtu CD Kam kráčíš maličká Baletu československého rozhlasu a brněnský křest Žití strůjce pražské kapely Kolben-Kavlík. Na místě distro s tituly Ears&Wind Records, noviny Uši&Vítr a novinky od spřátelených vydavatelství.

Spytihněv – Bučící saxofony, chraplavé békot až k sousedům na půdu, až na policejní stanici, významná persolánní čistka a návrat ke kořenům. Stírání kostní dřeně, Doba hrachová … Rožnovská parta odseparovaná od těžkopádnosti sekce A. Radost z improvizace, stará škola, nádhera a saxofony. Když Spytihněv, tak originál!

spytihnev

Balet Československého rozhlasu – byl stvořen ku potěše ducha všech kulturychtivých stvoření. Vystoupení tohoto souboru budou vždy premierou i dernierou daného programu. Žádná odehraná věc se nebude nikdy opakovat a pokud má kdokoliv zájem slyšet tento skvost na živo, bude muset využít vždy jediného pokusu: tzv. poslech na první dobrou. Mezinárdní soubor proslavený především projektem s pupkatou projekcí, dosud jediná konzerva BČSR – Taky tak vypadal beznadějně rozebraná, nyní další nosič – kulatý a lesklý jako býčí varlátko a opět v minimálním nákladu.

+ + + – brněnské trio v tradičním obsazení, hlásící se ponejvíce k hard-core a big-beatu složené z muzikantů původně z rozličných koutů Československa. Tak to už není tak úplně pravda, protože kapela se rozrostla o ženský element s velkým Ž. Tajemná femme fatale vynořivší se z hlubiny folklórní žumpy odhodila kroj a aerodynamicky maže kapelu strojním olejem pro ještě větší slávu a spodní prádlo náročného posluchače.

Kolben/kavlík – Muzikou se člověku můžete dostat až k srdci, až do morku kosti i samotný duše. A právě tahle parta obstarožních mániček umí udělat takovou muziku. Sedíte, posloucháte, podupáváte si do rytmu, necháte se unášet … a najednou zjistíte, že tep vašeho srdce je shodný s jejich rytmem. Že se člověk usmívá jako pitomec a vzápětí má slzy v očích. Nejsou to žádný dojáky pro náctiletý lolitky, ale bytelnej, poctivej underground …

kolben

Balzamina – Povlak z mléka a použitých obinadel dopadl na všechny malé planety galaxie ZTCX85. Červené žaluzie naznaly, že čtvrté tisíciletí právě začalo, a tak neváhaly a v mžiku vyměnily veškeré gramofonové jehly, napůl se stáhly a vyhlížely nového dealera snů. Radost neskrývaly žárovky a černobílé retro krávy, co si odjakživa přály křídla alespoň z papíru. Vločky z igelitu vystřihoval bývalý veterinář pod dohledem tikotu jedenácti hodinových strojků a nemyslel na nic jiného než na nic. Transparenty plné křížů schoval papež ve sklepě a doufal, že ho nikdo neviděl. Měl na sobě tepláky z umělé kůže a odřezků z Valia. Andělský prach se stal minulostí a nikomu to nevadilo. Poté, co se lékárnici narodil jen ledvinový kámen, na oko se zastřelila a vše mohlo začít.

balzamina

Relevantní odkazy:
http://bandzone.cz/spytihnev
http://bandzone.cz/balzamina
http://bandzone.cz/kolbenakavlik
http://bandzone.cz/3plus/
Balet Československého rozhlasu
http://www.spodniproudy.cz/
http://www.radiodratak.cz/


Nahrávky účinkujících k mání na:
http://www.drevenacikada.cz

Kalendář akcí

M T W T F S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31