DEGUSTACE POPELA – VEČER SPODNÍCH PROUDŮ

Datum akce: 
sobota, Březen 1, 2014 - 19:00 - 23:00

Mandragora – putyka rockowa, Křenová 10, Brno

HOKR – underground/alternative – Praha
HAVÁRNA – electro-punk – Olomouc
PEACOCK BALL – hard-rock psychedelic – Banská Bystrica
LUCIE RUŠKOVÁ – Monology křehkého vědomí

Vstupné 100 Kč

S pomocí Boží a podporou přátel.

Lucie Rušková – Původně brněnská, dnes pražská básnířka uvede svůj knižní debut Monology křehkého vědomí. Na ploše sto stran vychází básně v próze jako autorčina tištěná prvotina a druhý knižní titul vydavatelství Ears&Wind Records. Kniha je ilustrována grafickými kolážemi brněnského výtvarníka, hudebníka a fotografa Vladimíra Havrana Smýkala. Uvedení knihy a autorské čtení.

HOKR – Přesným příkladem správného vydavatelského kroku je právě Hokr, mně doposud skrývaná perla… Art rock se tu lehounce mísí s repetitivními okamžiky, klávesové nápady potkávají v nenápadných miniaturách klasiku, underground v přímém konfliktu s hudbou pater vyšších… (Radek Kopel v recenzi k aktuální desce Zahřáté brzdy optimismu /Ears&Wind Records, 2013)

HAVÁRNA – Někdejší parta vyhulených týpků z putyky U musea, přestože někteří členové opustili nekropoli aby se přistěhovali na periferii metropole kapela nezanikla, ale uzrála a natočila dlouhohrající desku Óda na piču. Po pálené (a dávno rozebrané) prvotině Pičoviny nastává další ohledání dámského genitálu a Havárna přichází se staronovými skladbami zabalenými v neodolatelném kabátě (přinejmenším pro heterosexuální menšinu fanoušků). Majstrštyk Óda na piču pokřtíme se vší počestností. (Ears&Wind Records 2014)

PEACOCK BALL – Hard-rocková formácia tvorená kvartetom hudobníkov z Banskej Bystrice, ktorá zahájila svoje pôsobenie koncom roka 2012. „Inštrumentálne poňatie, energická show, gitarová improvizácia a prvky psychedélie“. Každopádně lze předpokládat že brněnské návštěvníky usadí podobně jako návštěvníky festivalu Napříč na konci léta 2013 u Skláka na mlýně. Brněnská premiéra!

Relevantní odkazy:
http://www.radiodratak.cz/
http://www.putykamandragora.info/

Nahrávky účinkujících k mání na:
http://www.drevenacikada.cz – Distro se vším, co k tomu patří.

Kalendář akcí

M T W T F S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 

Nejbližší akce