Proti noci (v nás) – Dělnicko dětský den

Součástí akce jsou nejrůznější dovednostní, zábavné i naučné hry, výtvarné a múzické dílny a hudební produkce pro širší spektrum publika. Projekt Proti noci je koncipován především jako snaha o vytvoření podmínek pro sžití obtížně se společensky adaptujících členů společnosti se společností tzv. většinovou, při zachování všestrnných specifik, národní kultury i osobnostního temperamentu. Po zkušenostech z prvního ročníku (28. 9. 2006) tohoto Dětského dne se ukázalo, že podobné projekty jsou v Brně nanejvýš žádoucí a mohou vytvořit prostor pro komunikaci osob různých sociálních a kulturních skupin, což samo o sobě může vést k velmi pozitivnímu vlivu v celé společnosti ve smyslu smíru a tolerance i v každodenním životě.
 

V roce 2007 vyšel na značce Ears & Wind Records sampler Proti Noci/Against the Night, kde kde jsou zastoupeni učinkující z Dělnicko-Dětského-Dne 28. září 2007.
Sampler vyšel v limitované, číslované řadě 50ks ještě během nočních hodin 28. září 2007. Datová stopa obsahuje fotografie z let 2006 a 2007. Na střed cd byly použity lakované výseky pomalované dětmi během akce 28. září 2007.
Na cd jsou zastoupeni: Tubabu, Hrdinové fšedníéch dní, Proletáři všech zemí, Jan Lamram a Maso.

Další tituly labelu Ears & Wind Records najdete na adrese: www.sopel.freemusic.cz...
Zakoupít lze v internetovém obchodě Dřevěná cikáda: www.drevenacikada.cz