Potulný dělník 2012 – Festival poesie

BORO klub, Křenová 75, Brno

ZNOUZECNOST – punk-rock – Plzeň
TUMPACH KVOČ – pub-rock – Brno
POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ – alternativa – Praha
BEZ ZÁRUKY – rock'n'roll – Jindřichův Hradec
KLEC – psychedelic lo-fi – Ostrava
NIKOLA MUCHA – folk – Kyjov
RADEK DYMA – folk – Brno
FOUSY MOJO – psychedelic rock – Praha
FKLETZI – zoobigbeat – Brno
IVO VRBA – hc folk – Praha

MAREK SOBOLA, PAVEL HEJÁTKO, TAŤÁNA MAŤÁTKOVÁ,
IVOŠ KREJZEK, RADEK DYMA, EMIR & CHALI,
LURUZVESMÍRU


Festivalovým děním provedou Marek Sobola a Radek Dyma.

Časový harmonogram festivalu poezie Potulný dělník

Vstupné: Pátek CZK120, sobota CZK130
Permanentka CZK200 pouze v předprodeji www.drevenacikada.cz, Boro klub Křenová

S podporou statutárního města Brna.


ZNOUZECNOST

Legendární plzeňská kapela se zrodila v polovině osmdesátých let z kapel Zastávka Mileč a Kuličkové ložisko. (Na počátku byla vzpoura. V Plzni jako kdekoliv jinde). První vystoupení 26.11.1986 – ve vysokoškolském klubu OKO v Plzni a od té doby stovky dalších. Diskografie kapely čítá v rozmezí let 1987 – 2008 patnáct oficielních titulů. Znouzectnost bývá škatulkována jako kapela punková, však slova klasika praví: Rock and roll je jen tehdy pořádnou muzikou ve všech svejch odrůdách, když za ní stojí rebel.

TUMPACH KVOČ

Pub-comedy-rock. Kvoč-rockové těleso z Brna vypráví příběhy tajemného genia bez talentu, který se záhadně vydestiloval na obří kedlubně …

POHLAVNÍ NÁDRAŽÍ

Alternativě rock. Svébytná a originální rocková skupina z hlavního města, surovou energií propojují různorodé hudební vlivy od šedesátých let po součastnost s poesií Jakuba Kožíška.

BEZ ZÁRUKY

Rock'n roli - pub-rock - folk. Jindřichohradecký underground rock s kořeny v legendární podzemní kapele The Rozladěn. Brněnský křest CD Krysy v pohybu.

NIKOLA MUCHA

Divoká písničkářka z Kyjovska. Vtipné texty, pod-barvené každodenní perverzí, v nichž si nebere servítky vůbec před nikým a obstojná hra na kytaru. Bývá častována přídomkem Záviš v sukních. Skrytá hvězda komerční televize Ol!

RADEK DYMA

Básník a literát, autor svévolné skartované prvotiny 33 nocí v prázdném pokoji, knihy povídek Hořká čokoláda a básnické sbírky Rýmy tmy. Přispívá do revue Dno a almanachu UM pakultury. Své texty zhudebňuje a vznikají tak melencholické balady i dravé protestsongy.

FOUSY MOJO

Psychadelic-rock. Jejich hudba se vyznačuje bohatým aranžmá, košatými rytmy a expresivním dynamickým zpěvem, kořeněna hammondovým organem, moog syntezátorem, klavírem, rhodes pianem, hutnou znepokojující kytarou a valivými hardrockovými bubny. Ceněnou zvláštností jsou kromě českých textů se specifickou poetikou i hypnotické basové party, hrané levou rukou klávesisty bez použití jakýchkoliv samplů.

FKLETZI

Zoobigbeat. Fkletzi není kletzmer, aneb písničky o zvířátkách v podání umělců z Brna. Kapela hraje od roku 1989 a kořeny můžeme vystopovat až v legendární Insanii. Vydali několit maxisinglů a v současné době natáčí ve studiu Chlív nový materiál.

IVO VRBA

HC tramp. Psychedelický folkař s úsměvem na prdeli. Konečně ortodoxní lyrický punker s vyprávěcím srdcem a hnátama šáhnutýma do pražců, kolejí i kytar, rosa je v nedohlednu a něha čeká na ta správná slova …

KLEC

Psychedelic-Lo-Fi -Ostrava. Klec je samonaváděcí motorizovaná jednotka šířící kolem sebe nesoulad, neklid a neřád, a to až do úplného vyčerpání … do úplného bezvědomí …

MAREK SOBOLA

Spoluzakladatel revue DNO, legendární rocker. Nemanželská šlechta, The Pub, Kapela Sobola. Básník, povídkář a adoptivní otec Kobyly K.

PAVEL HEJÁTKO

Básník, spisovatel, novinář, filozof, politický a sociální aktivista, performer, fotograf, hudebník... Disident XXI. století.

TAŤÁNA MAŤÁTKOVÁ

Básnířka zralé poesie. Spolupracuje s brněnským divadlem hudby a poesie Agadir.

IVOŠ KREJZEK

Básník fekálů a trolejů. Autor asi čtyřiceti samonákladem vydaných sbírek. Bukowski chudých.

RADEK DYMA

Figura mnoha profesí na Potulném dělníkovi jako hudebník, básník i uvaděč.

EMIR & CHALI

Císař prvního fotopoetického dubu Brno, Dr. Emir & Mr. Chali – schizoidní duet slezského výtvarníka a řeckého iluzionisty.

LURUZVESMÍRU

Olomouc - Amsterodam - Brno - Praha. Hledačka umění, otevřená kritička undergroundového establishmentu, blogerka, spisovatelka...


Relevantní odkazy:
http://www.boro-klub.cz
http://www.znc.cz/
http://www.tumpachkvoc.cz/novinky.html

Nahrávky účinkujících k mání na:
http://www.drevenacikada.cz

Kalendář akcí

M T W T F S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31